Google Adwors Nedir?

Google Adwors Nedir?


Google Adwors, arama motorlarındaki anahtar kelimelerin sorgulanarak analiz edilmesi işlemine verilen isimdir. Bir web sitesinde yayınlanacak makalelerde Google aramalarında en sık aratılan anahtar kelimelerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Çünkü Google bir kullanıcı sizin sitenizde var olan içerikle ilgili bir arama yaptığında, eğer doğru anahtar kelime analizi yaptıysanız sizin sitenizi üst sıraya çıkarır. Bu da daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olur. 


Google Adwors, metin tabanlı çalışır ve en yaygın reklamcılık modellerinden biridir. Bu reklamcılıkta ‘’etkileyici başlık’’, ‘’ açıklama satırı’’, ‘’site alan adı’’ gibi kısıtlamalar bulunur. Google Adwors tarafından ücret, kullanıcı reklamı girdiğinde değil, ziyaretçi reklama tıkladığı zaman ödenir. Google Adwors, belli bir ücret karşılığında sizin reklamlarınızı Google’da ilk sıralara yükseltir. Böylece rakiplerinizden öne geçersiniz. Yani, Google Adwors’e ne kadar çok yatırım yaparsanız o kadar çok kar elde edersiniz. 


Google Adwors Nasıl Çalışır?


Google Adwors çalışma prensibi oldukça basittir. Önce, tanıtmak istediğiniz anahtar kelimeleri seçmeniz gerekir. Sonraki aşamada seçilen anahtar kelimelere tıklanan her tik için ödenecek maksimum maliyeti belirlemelisiniz. Burada şu ayrıntıyı unutmamak gerekir; kullanıcılar reklamınızı her tıkladığında ücret alacaksınız. Ayrıca Google, reklamları görüntülediğiniz için sizden ücret talep etmez. 


Unutmamak gerekir ki reklamların ve içeriklerin uyumu oldukça önemlidir. Yani, anahtar kelime seçimi ile reklamlarınız birbirini tamamlamalıdır. Google Adwors anahtar kelimelere puan verir. Bu puanlama sistemi 1-10 arasındadır. Bu nedenle anahtar kelime seçimini doğru yapmanız size artı puan kazandırır. Firmamız aracılığı ile web sitenize en uygun anahtar kelime analinizi ve ziyaretçileri memnun edecek web tasarımını elde edebilirsiniz. Uygun fiyatlarımızdan da yararlanabilir, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
 
>