Kurumsal Web Tasarımı

Kurumsal Web Tasarımı

Günümüzde web sitelerinin değeri oldukça büyüktür. Eskiden kâğıt ve matbaanın ne kadar büyük bir önemi vardıysa günümüzde de sitelerin önemi aynı şekildedir. İnternetin artmasıyla birlikte özellikle kurumların gözünde Web Siteleri vazgeçilemez bir velinimet haline gelmiştir. Çünkü dünyaya açılan sayfalarını tek bir sitede toplarlar ve milyonlarca kişinin ziyaretine açılır. Hedef kitleye çok kısa bir sürede ulaşmak için kurumsal web site nasıl olmalı sorusuyla sıklıkla karşılaşırız. 
Kurumların kendilerine ait bilgileri, ziyaretçilerin görebilmesi için Kurumsal Web Sitesi oluşturulur. Etkili bir ziyaretçi kitlesi için sade ve anlaşılır tasarım, yüksek derecede kullanılabilirlik ve kullanılan fonksiyonlar oldukça önemlidir. Çünkü ziyaretçiler aradığını bulamadığı ve bulmak için çabalasa da karmakarışık tasarımdan ötürü dilediğini gerçekleştiremediği web sitelerini sevmez ve bu da Google tarafından düşük puan almaya sebep olur. 

Kurumsal Web Sitesinde Olması Gereken 9 Özellik 

Kurumsal Web Sitelerinde bulunması gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;
•    Sitenin alan adı içeriği ile bağlantılı olmalı ve firmayı doğru yansıtmalı 
•    Web sitede yayınlanacak içerikler özgün olmalı fakat karmaşık olmamalı 
•    Logo ve grafik, web sitesinin arka planı ile uyumlu olmalı 
•    Sitede erişime engel olmayacak düzeyde flash ve javascript uygulamaları olmalı 
•    Menü, ziyaretçinin aradığını kolayca bulabileceği şekilde düzenlenmeli 
•    Ziyaretçilerin site sahibine erişebileceği iletişim ve adres bilgileri bulunmalı 
•    Web sitesi tüm tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışmalı
•    Google ve diğer arama motorlarına kayıtlı olmalı

Başarılı Bir Kurumsal Site Nasıl Olur?

Başarılı bir web sitesi, iyi tasarlanmış olmalı ve güncel web trendlerini kullanmalı. Bununla birlikte güncel teknolojileri kullanıyor olmalı çünkü Google güncelliği sever ve iyi puan verir. Kullanıcılarına iyi ve yeterli, güncel bilgiler veriyor olmalı da kaçınılmaz kriterler arasında. Düzenli içerik girişinin olması da aranan kriterler arasındadır. Başarılı ve ziyaretçilerin memnuniyetle kullandığı bir Kurumsal Web Sitesi istiyorsanız bu detaylara dikkat etmelisiniz. 
>