İngilizce İçin SEO Çalışması

İngilizce İçin SEO Çalışması

Yalnızca dikkat edilmesi gereken belirli başlı hususlar yer alıyor. Makalede sizlere Türkçe ve İngilizce için SEO çalışması arasındaki farklardan bahsedeceğiz. Bunlardan ziyade izlenmesi gereken adımların hepsi aynıdır. Site içi SEO çalışması sırasında, Türkçe sitelerinde geçerli olan kuralların her biri İngilizce içinde geçerli olur. 

İngilizce Dil Yapısına Uygu Makaleler

İngilizce siteler arasındaki farkların pek çok kısmı yazım dilinden kaynaklanır. Bir İngiliz herhangi bir cümleyi farklı kurarken bir Alman ise İngilizce cümleyi daha farklı bir şekilde kurabilir. Bu durum genellikle yapılan aramalara da yansır. Yani alman biri arama gerçekleştirirken kemdi dil yapısında kurduğu bir cümleyi İngilizceye doğrudan çevirip yapar. 


Ne kadar İngilizce dil yapısına uygun olacak şekilde bir makale hazırlanırsa hazırlansın illaki belirli başlı farklılıkla ortaya çıkar. Bu sorunun üstesinden gelebilmek ve avantaj elde edebilmek için de İngilizce SEO uyumlu makaleler hazırlamak gerekir. Bunu yapabilmek için de anahtar kelimelerin en iyi şekilde analiz edilmesi gerekir. 

Adwords kelime planlayıcıyı kullanıp en çok aranan kelime öbeklerini tespit etmeniz gerekir. Makale başlığını en çok aranan kelime örneklerinden oluşturabilirsiniz. Makale içerisinde de elde etmiş olduğunuz aranma hacmi olan başka kelime yapılarına yer vermeniz gerekir. Kullanmış olduğunuz alternatif kelimelerin zorluklarına göz atıp seçimleri ona göre yapın. 


Başka siteler ana başlık için o kelimeleri seçtiyse kullanmanız çok da doğru olmaz. Buradaki asıl amaç diğer kelimelerden organik ziyaretçi alıp ana başlığın çok daha kolay bir şekilde yükselmesini sağlamaktır. Bu yüzden de aranma hacmi az da olsa rekabetin az olduğu kelimeleri tercih etmeniz gerekir. 
>